PIAA 3A wrestliing

Manheim Township's Kaedyn Williams, left, squares off Cael Nasdeo, of Williamsport, in the 3A 106 pound finals at the PIAA Wrestling Championships inside the Giant Center in Hershey Saturday, March 13, 2021. Williams defeated Nasdeo to become the state champion.

LANCASTER-LEBANON LEAGUE WRESTLING ALL-STARS

• Class 3A Wrestler of the Year: Kaedyn Williams, Manheim Township

• Class 2A Wrestler of the Year: Eric Howe, Lancaster Catholic

SECTION ONE

FIRST TEAM

Weight, Name, School, Grade

106 — Kaedyn Williams, Manheim Twp., 9

113 — Kamdyn Williams, Manheim Twp., 9

120 — Josh Hillard, Manheim Twp., 11

126 — Jared Fulton, Solanco, 10

132 — Jackson Houghton, Solanco, 12; Aliazar Alicea, Manheim Twp., 11

138 — Keaton Fischer, Conestoga Valley, 11

145 — Reagan Lefevre, Hempfield, 11

152 — Dylan Bard, Hempfield, 11

160 — Jonathan Rathman, Cocalico, 10

172 — Andrew Vogelbacher, McCaskey, 12

189 — Colt Barley, Penn Manor, 12

215 — Jose Garcia, McCaskey, 10

285 — Caleb Mussmon, Hempfield, 10

SECOND TEAM

106 — Dominic Flatt, Solanco, 12

113 — Gio Luciano, Hempfield, 12

120 — Seamus Mack, Hempfield, 9

126 — Braden Edwards, Hempfield, 10

132 — Aiden Swann, Cocalico, 10

138 — Kameron Fickes, Hempfield, 10

145 — Andrew McClune, Warwick, 9

152 — Kevin Olavarria, Manheim Twp., 9

160 — Dylan Coleman, Penn Manor, 12

172 — Turk Baum, Cocalico, 11

189 — Cade Clancy, Manheim Twp., 12

215 — Gordy Hoover, Hempfield, 12

285 — Justin Pacheco, McCaskey, 12

HONORABLE MENTION

106 — Trent Ruble, Conestoga Valley, 11

113 — Nico Tocci, Warwick, 11

120 — Weston Bare, Solanco, 11

126 — Owen Heffner, Warwick, 11

132 — Clay Gainer, Hempfield, 11

138 — Justin McCauley, Solanco, 10

145 — Ronnie Fulton, Solanco, 12

152 — David Woolley, Warwick, 11

160 — Jonah Gelbert, Hempfield, 10

172 — Nate Kirchner, Conestoga Valley, 11

189 — Russ Hanes, Hempfield, 12

215 — Jonathan Lopez, Conestoga Valley, 11; Robert Castagna, Solanco, 11

285 — Jacob Humphrey, Cocalico, 11

• Coaching Staff of the Year: Hempfield — Shane Mack, Head Coach; Eric Narkiewicz and Steve Kramer Assistant Coaches

SECTION TWO

FIRST TEAM

106 — Adam Hahn, Garden Spot, 11

113 — Austin Reiff, Lampeter-Strasburg, 12

120 — Landon Keller, Donegal, 10

126 — Mason Casey, Garden Spot, 12

132 — Arik Harnish, Lampeter-Strasburg, 12

138 — Garrett Gehr, Garden Spot, 11

145 — Griffin Gonzalez, Lebanon, 10

152 — Jake Rudy, Elizabethtown, 11

160 — Mason Ober, Donegal, 12

172 — Joel Grillo, Donegal, 12

189 — Brett Barbush, Manheim Central, 10; James Ellis, Ephrata, 11

215 — Garrett Blake, Donegal, 12

285 — Dustin Swanson, Garden Spot, 12

SECOND TEAM

106 — Gabe Thomas, Manheim Central, 9

113 — Noah Hinkle, Donegal, 9

120 — Connor Erb, Lampeter-Strasburg, 10

126 — Logan Erb, Lampeter-Strasburg, 12

132 — Taylor Gehman, Cedar Crest, 12

138 — Tristan Mellinger, Ephrata, 11

145 — Austin Brass, Ephrata, 11

152 — Blake Jones, Ephrata, 12

160 — Bobby Walters, Elizabethtown, 12

172 — Liam Feister, Lampeter-Strasburg, 11

189 — Parker Owens, Lampeter-Strasburg, 12

215 — Jaden Deitzler, Lebanon, 12

285 — Zac Shelley, Lampeter-Strasburg, 12

HONORABLE MENTION

106 — Austin Reitmyer, Elizabethtown, 10

113 — Diego Portales, Garden Spot, 9; Wyatt Mummau, Elizabethtown, 11

120 — No Selection

126 — Nathan Thomas, Elizabethtown, 10

132 — Jeremy Schilling, Garden Spot, 11; Tanner McCracken, Ephrata, 10

138 — Aiden Robinson, Elizabethtown, 10

145 — Silas Mumper, Donegal, 11

152 — Dylan Stiver, Cedar Crest, 12

160 — Joel Bitler, Lampeter-Strasburg, 11

172 — Rocco Daugherty, Manheim Central, 10

189 — No Selection

215 — Mason Musser, Garden Spot, 10; Deric Hoover, Ephrata, 11

285 — Ryland Fittery, Manheim Central, 11

• Coaching Staff of the Year: Donegal — Nick Evans, Head Coach; Matthew Ober, Assistant Coach

SECTION THREE

FIRST TEAM

106 — Owen Lehman, Northern Lebanon, 10

113 — Owen Breidegan, Northern Lebanon, 11

120 — Eric Howe, Lancaster Catholic, 11

126 — Jace Beegle, Pequea Valley, 12

132 — Braedon Amole, Octorara, 12

138 — Trenton Brubaker, Elco, 12

145 — Mike Trainor, Octorara, 11

152 — Kayden Clark, Northern Lebanon, 11

160 — Conor Leonard Northern Lebanon, 10

172 — Mason McClair, Lancaster Catholic, 11

189 — Kalani Adams, Northern Lebanon, 11; John Ball, Elco, 12

215 — Owen Kahl, Elco, 12

285 — Nate Miller, Pequea Valley, 12

SECOND TEAM

106 — Liam McGinley, Pequea Valley, 11

113 — Gavin Badger, Lancaster Catholic, 9

120 — Julian Zargoza, No. Lebanon, 9; Tyler Walton, Octorara, 11

126 — Ethan Missimer, Annville-Cleona, 11

132 — Stoudamire Campbell, Columbia, 9; Grady Stichler, Northern Lebanon, 10

138 — Cooper Gill, Northern Lebanon, 11

145 — Caden Droege, Lancaster Catholic, 11

152 — Hunter Focht, Octorara, 11

160 — Dustin Huber, Pequea Valley, 12; Ryan Kernan, Octorara, 12

172 — Luke Brown, Pequea Valley, 12

189 — Robert Reisinger, Lancaster Catholic, 12

215 — Ben Reigner, Lancaster Catholic, 10

285 — Owen Stichler, Northern Lebanon, 9

HONORABLE MENTION

106 — Liam Pulaski, Annville-Cleona, 9

113 — Anthony Lucera, Annville-Cleona, 10

120 — No Selection

126 — Connor Jeffries, Octorara, 11

132 — No Selection

138 — Coltonn Focht, Octorara, 9

145 — Eli Krow, Elco, 10

152 — Dan O’Neil, Elco, 12

160 — No Selection

172 — Clayton Erb, Northern Lebanon, 10

189 — No Selection

215 — Aiden Homan, Northern Lebanon, 10

285 — Hunter Alcala, Annville-Cleona, 12

• Coaching Staff of the Year: Northern Lebanon — Rusty Wallace Jr., Head Coach; Hunter Wallace, Assistant Coach

What to Read Next